Stage Snake System je soubor komponentů určených pro řešení audio kabelových rozvodů při náročných "live sound" aplikacích, jako jsou festivaly, koncerty a společenské akce.

Stagebox

Základním stavebním prvkem systému jsou tři varianty stageboxů, které řeší různé požadavky dle konfigurace celého systému signálových rozvodů.

1. Varianta - Stageboxy řady ST1200

Nejmenší verze stageboxů se 12 XLR vstupy. Tato varianta je vhodná pro menší systémy, kde není požadavek na rozvod AUX výstupů v rámci pódia.

ST1200-Green.jpg

2. Varianta - Stageboxy řady ST1204

Univerzální stagebox se 12 XLR vstupy a 4 XLR výstupy (nebo 14in/2out, dle zapojení). Tato varianta je vhodná pro náročnější aplikace, jako jsou např. festivaly, kde je kladen důraz na univerzálnost zapojení a je požadavek na rozvody AUX výstupů v rámci pódia (např. aktivní odposlechy).

ST1204-Red.jpg

3. Varianta - Stageboxy řady ST1204PW

Univerzální stagebox se 12 XLR vstupy a 4 XLR výstupy (nebo 14in/2out, dle zapojení) doplněný o napájecí modul s konektory powercon (1x in, 4x out). Tato varianta je vhodná pro náročnější aplikace, jako jsou např. festivaly, kde je kladen důraz na univerzálnost zapojení a je požadavek na rozvody AUX výstupů v rámci pódia (např. aktivní odposlechy). Napájecí modul umožňuje zapojení aktivních odposlechů pomocí hybridních kabelů (power + audio), které výrazně usnadňují manipulaci při náročnějších přestavbách.

ST1204PW-Yellow.jpg

Všechny stageboxy jsou k dispozici v konfiguraci jako průběžný, nebo koncový. Tato konfigurace umožňuje optimalizovat vedení kabelů na pódiu, což oceníte nejen po vizuální stránce, ale také při náročných přestavbách a instalaci celého systému.

StageSystemSchema.jpg

Propojovací kabely

Kvalitní propojovací kabel podstatným prvkem ovlivňujícím spolehlivost celého systému. Pro náš systém používáme flexibilní vícežilové kabely v konfiguraci 12 nebo 16 párů osazené odolnými kruhovými konektory vojenského standardu (37 nebo 54 pin).

SN16-R.jpg


Ukončení propojovacích kabelů - "rozplety"

Ukončení propojovacích kabelů je možné dle konkrétní konfigurace celého systému přímo v multipinových konektorech koncových zařízení (jako jsou signálové splittery, rozvody mixážních pultů, ...), nebo pomocí univerzálních "rozpletů" do standardních XLR konektorů.
Univerzální rozplety jsou opět konstruovány pro extrémní prostředí festivalových pódií. Každá jednotlivá žíla je opatřena navíc ochranným PET opletem. Žíly jsou vyvázány po čveřicích a výrazně barevně a čísleně označeny.


Barevné značení

Stage Snake System využívá přehledné barevné a číselné značení jednotlivých komponentů, které usnadňuje práci technika na pódiu a minimalizuje riziko chyb. Ve špatných světelných podmínkách festivalových a koncertních pódií (šero, barevná světla, ...) je přehledné značení neocenitelným pomocníkem.

FO1204_detail.jpg


Modularita

Podstatnou vlastností komponentů systému je snadná a rychlá opravitelnost.
Stageboxy jsou tvořeny jednotlivými konektorovými moduly. Konektory jsou osazeny do robustních DPS, které zajišťují jak větší mechanickou odolnost, tak právě požadovanou rychlou opravitelnost. V případě poškození konektoru stačí vyměnit modul, což je operace proveditelná v případě potřeby i přímo v terénu.

StageboxDPS.jpg